Участь команди школи у Всеукраїнській програмі освіти з демократичного громадянства «Демократична школа»

У листопаді 2017 команда нашої школи подала заявку на участь у конкурсі Всеукраїнської програми освіти з демократичного громадянства «Демократична школа».

З-поміж 144 навчальних закладів з різних регіонів України, які взяли участь у відкритому конкурсі, команда нашої школи успішно пройшла відбір і стала учасницею третьої хвилі Програми «Демократична школа». На виконання умов конкурсу було створено короткий відеоролик, в якому учні та вчителі школи висловили своє розуміння того, що таке «демократія», «демократична школа» і т.п. До створення відеоролика долучилися учні 11 класу (Посилання на відеоролик https://youtu.be/PMvBshff3jM). Також була створена команда, до якої ввійшли: директор школи Капчинська Л.А., учитель зарубіжної літератури Савченко А.А.., член батьківського комітету Дяченко О.В., представник громади міста, депутат міської ради Хапчук С.В.

Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства, націлена на підтримку реформ з децентралізації та демократизації середньої освіти в Україні, пропагування принципів Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства, прав людини та розбудову мережевих зв’язків між школами різних регіонів країни. Програма реалізується Європейським центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України у співпраці з Радою Європи та за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.

Програма передбачає дії в трьох напрямках:

· демократичне шкільне середовище та демократичне врядування

· підходи ОДГ/ОПЛ в навчально-виховному процесі

· співпраця та партнерство з громадою (в т.ч. органами місцевого самоврядування).

У лютому 2018 обрана команда пройде вступний тренінг з демократичного розвитку школи у м. Львів, після чого упродовж 2017-2019 років у школі працюватимуть експерти, які допоможуть здійснити оцінку потреб для демократичних змін й надаватимуть підтримку у розробці та реалізації шкільних проектів, а також у налагодженні партнерства з громадою та співпраці між школами із різних областей України.

Щороку в школі відбуватимуться тренінги, які супроводжуватимуться консультаціями. До планування та реалізації демократичних змін у навчальному закладі залучатимуться представники адміністрації, педагогічних колективів, учні, батьки та місцеві громади.

Кiлькiсть переглядiв: 100

Коментарi